Reklama Popup

Dziś jest

Strona Główna

****************************************************************************************************************

W najbliższym czasie organizujemy dwie pielgrzymki po Polsce. W dniu 5 maja do Gniezna i Włocławka, do nowo otwartego Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz 16 maja do Wrocławia i Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach. 

********************************************************************************************************************************************

Wiara Nadzieja Miłość Miłosierdzie Życie

W dniu 4 kwietnia w Święto Zwiastowania Pańskiego obchodziliśmy w tym roku Dzień Świętości Życia. Poprzedzony w naszym kraju wielką batalią ruchów feministycznych i ugrupowań lewackich o swoje prawa do decydowania o życiu. Tym bardziej ostatnie wydarzenia powinny w nas obudzić przekonanie, że swoim aktywnym udziałem w Marszu dla Życia i Rodziny daliśmy wyraz jak największej troski o życie i rodzinę.

W naszym mieście w Wyszkowie o godz. 18:00 w Sanktuarium Świętego Idziego patrona matek oczekujących potomstwa była sprawowana Msza Święta w intencji życia i rodziny pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego wraz z księżmi proboszczami wyszkowskich parafii ks. dziekanem dekanatu wyszkowskiego proboszczem parafii Św. Idziego Zdzisławem Golanem oraz ks. kanonikiem Romanem Karasiem proboszczem parafii Św. Wojciecha.

WIĘCEJ ...

********************************************************************************************************************************************

Czy miłujesz mnie więcej? – pyta dziś Chrystus
Kiedy wstępujesz na stopnie ołtarza,
By złożyć na nim bezkrwawą ofiarę,
Przez którą Bóg nas łaskami obdarza.

Czy miłujesz mnie więcej?– pyta dziś Chrystus
Kiedy zasiadasz w konfesjonale,
By dusze grzechem skalane oczyścić,
W Miłości Bożej zbawczym Trybunale.

I tak przy każdej czynności Kapłanie
Pyta Cię Chrystus po wiele razy,
Czy ty mnie miłujesz – więcej niż inni?
Bo chce, by serce Twe było bez skazy.

I czeka Chrystus Twojej odpowiedzi
Choć wie, co serce kapłańskie czuje,
Powiedz Mu szczerze, jak Piotr nad jeziorem –
Panie – Ty wszystko wiesz…Ty wiesz że Cię miłuję!

 

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy.

Z okazji ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii oraz nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Księdzu Proboszczowi Kazimierzowi, Księdzu Włodzimierzowi oraz Księżom wikariuszom Szymonowi i Adamowi  składamy z głębi serca płynące życzenia aby czerpali siłę  do życia i swojego powołania w kapłaństwie od  Zmartwychwstałego Jezusa-Dawcy Życia i Pokoju.

Z modlitewną pamięcią oraz wiosennym optymizmem
na przeżywanie radosnych Świąt Wielkanocnych

para diecezjalna DK Alicja i Sylwester Śniadałowie

**********************************************************************************************************************

***********************************************************************************************************************

 

W dniach od 20 kwietnia do 1 maja 2016r. planujemy z naszej parafii pielgrzymkę po sanktuariach włoskich. Nawiedzimy następujące sanktuaria: Św. Antoniego w Padwie, Matki Bożej w Loretto i w Pompei, Świętego Oblicza, gdzie przechowywana jest chusta św. Weroniki w Manopello, Cudu Eucharystycznego w Lanciano, Św. Michała Archanioła w Monte Sant`Angelo, Św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, i w Pietralcinie, św. Katarzyny w Sienie, św. Rity w Casci oraz Florencję, Neapol, Rzym i Watykan. Szczegółowy program w zakładce pielgrzymki.

 

*****************************************************************************************************************************************************************************

 

*******************************************************************************************************************************************************

 

 

 

W piątek 22 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na  nabożeństwo do Św. Rity a później na Mszę Św. w intencjach, które chcielibyśmy przedłożyć Bogu przez wstawiennictwo Św. Rity. 

 

***********************************************************************************************************************************************************

Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne będzie sprawowana w naszym kościele 24 kwietnia br. o godz. 19.00.

*******************************************************************************************************************

W niedzielę 1 maja o godz. 10.30 zapraszamy na Mszę Św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa z modlitwą przez wstawiennictwo św. Rity. 

*************************************************************************************************************

Małżeństwa oczekujące na narodziny dziecka poczętego zapraszamy 15 maja o godz. 10.30 na Mszę Świętą sprawowaną w intencji małżeństw i ich potomstwa.

**********************************************************************************************************

ZAPRASZAMY
dzieci i młodzież, która pragnie formować się w Ruchu Światło - Życie. Spotkania odbywają się w piątki w świetlicy parafialnej.
 
*******************************************************************************************************************************************************************

Jeżeli chcesz pomóc dzieciom, młodzieży i rodzinom z naszego miasta i gminy, możesz w zeznaniu podatkowym wskazać Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom w Wyszkowie, któremu Urząd Skarbowy przekaże 1% twojego należnego podatku.

nr KRS 0000227706

 

 i kwotę 1% w odpowiednich polach formularzy PIT-28, 36, 36L, 37, 38

dol